menu

Pokonkursowa wystawa "FOTOGRAF SZCZYCIEŃSKI 2016"

2016-10-14 12:55:43 (ost. akt: 2016-10-14 13:22:34)

Muzeum Mazurskie w Szczytnie Oddział Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum w Szczytnie zapraszają na otwarcie pokonkursowej wystawy FOTOGRAF SZCZYCIEŃSKI 2016.

Otwarcie pokonkursowej wystawy FOTOGRAF SZCZYCIEŃSKI 2016 odbędzie się w piątek, 21 października br. o godzinie 18.00 w Muzeum Mazurskim w Szczytnie przy ul. Sienkiewicza 1.

FOTOGRAF SZCZYCIEŃSKI 2016 to VIII edycja konkursu oraz wystawy pokonkursowej, prezentującej artystyczne zainteresowania mieszkańców miasta i powiatu zajmujących się amatorsko fotografią. Konkurs to nie tylko próba ukazania ciekawych pasji. To także próba stworzenia kroniki życia miasta, jego okolic i ludzi: codzienności, chwil uroczystych, wesołych i smutnych, podniosłych i rozrywkowych, prywatnych i publicznych, dziejących się w nieustannie zmieniającym się
krajobrazie architektury i obyczajowości. Dla fotografów to podglądanie życia – tego, co widać na pierwszy rzut oka i tego, co trzeba odkryć, pokazać, wydobyć z cienia. Każdy inaczej postrzega znajome wszystkim miejsca, wydarzenia, sytuacje – dzięki temu prace są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, ukazują indywidualną wrażliwość.
Wystawa przedstawia fotografie wyłonione przez jury w trzech kategoriach: mieszkańcy, architektura, wydarzenia: społeczne, kulturalne, religijne.