menu

Spektakl "Dwie morgi utrapienia"

2016-08-25 14:27:11 (ost. akt: 2016-08-25 14:49:13)

Nie ma to jak dobra komedia teatralna. Już 20 listopada br. (niedziela) będzie można zobaczyć aktorów z teatru Kwadrat w sztuce "Dwie morgi utrapienia" w reżyserii Marka Rębacza.

Marian Kosela, samotny mężczyzna, gospodarzy na dwóch morgach gruntu. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że owe dwie morgi położone są w samym centrum wielkiego miasta. Dziwnym trafem, może z racji uporu Koseli, to mikre gospodarstwo ocalało przed wywłaszczeniem. Teraz, w czasach kapitalizmu i wolnego rynku, na ten smakowity kawałek ziemi, ostrzą sobie zęby poważni inwestorzy z wielkimi pieniędzmi, ale Kosela ani myśli sprzedać. I choć syn i córka mocno na niego naciskają, gospodarz pozostaje twardy jak skała. Ziemi sprzedać nie planuje. Planuje natomiast załatwić z nimi poważne rodzinne interesy, ma swój plan i - jak się okaże - przechytrzy wszystkich.

Ale nie tylko świetny scenariusz spektaklu gwarantuje dobrą zabawę, bowiem obsada jest równie imponująca. Na scenie wystąpią: Magdalena Wójcik, Sylwester Maciejewski, Klaudia Halejcio, Sławomir Pacek, Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski. Spektakl zostanie wystawiony, 20 listopada br. w godzinach 16:00 oraz 19:00, w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie.
Bilety na spektakl w cenie 65zł oraz 75zł (cena uzależniona od miejsca) do nabycia od 12 września w MDK w Szczytnie.