menu

Oferta turystyczna gminy Pasym

2016-07-19 15:44:12 (ost. akt: 2016-10-12 10:49:22)

Bogactwo środowiska przyrodniczego stanowią liczne jeziora. Do największych z nich należą: Kalwa, Leleskie i Gromskie. Są to jeziora bogate w różne gatunki ryb. Na terenie gminy Pasym znajdują się rezerwaty przyrody Kośno i Sołtysek. Atrakcyjność regionu podnoszą stare potężne lasy sosnowe, których ozdobą jest dzika zwierzyna. Przez gminę prowadzi ciąg różnorodnych gatunków ptasich wędrówek. Wszystko to zachęca do leśnych wędrówek i wypraw rowerowych oraz stwarza doskonałe warunki do uprawiania sportów letnich i zimowych.

Liczne ośrodki wypoczynkowe, pola namiotowe, campingi, gospodarstwa agroturystyczne i domki letniskowe zachęcają do odpoczynku w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Pobyt turystów na naszej ziemi umilają liczne imprezy kulturalne i sportowe: festyny, turnieje oraz słynne już nie tylko w Polsce ale i na świecie koncerty organowe odbywające się w zabytkowym kościele ewangelickim w Pasymiu.
Spokój i piękna okolica oczarowały niejednego przybysza, który pokochał tę okolicę, zaprzyjaźnił się z mieszkańcami i zatrzymał się na dłużej.