menu

Wypoczynek w siodle w Sasku Małym z bonem turystycznym

2020-10-09 22:12:30 (ost. akt: 2020-12-03 22:21:13)

W Sasku Małym znajduje się miejsce szczególne na turystycznej mapie powiatu szczycieńskiego. Położone w miejscowości Gospodarstwo Agroturystyczne Sasek to miejsce, w którym nie ma czasu na nudę. Nauka jazdy konnej i konne wyprawy, kajakowanie, piękna przyroda na wyciągnięcie ręki i wszystko okraszone smaczną kuchnią. Teraz z możliwością zapłaty bonem turystycznym.

Jeżeli chcecie poznać prawdziwe Mazury, gospodarstwo agroturystyczne państwa Piórkowskich w Sasku Małym jest do tego miejscem idealnym. Dla każdego, kto zawita w progi tego obiektu znajdzie się coś, co pozwoli na wyjątkowy wypoczynek.

Goście nocują w dwóch budynkach w centrum malowniczej, XVII-wiecznej mazurskiej wsi. Czeka tu 50 miejsc noclegowych- pokoje oraz apartamenty rodzinne. Wszystkie są wyposażone w łazienki z prysznicami. Nie trzeba obawiać się konieczności pozostawienia swojego ukochanego pupila w hotelu dla zwierząt. Właściciele przyjmują gości ze zwierzakami.

Posiłki podawane są w przytulnej jadalni, a do dyspozycji Gości są też dwie sale kominkowe, dwa tarasy, plac zabaw dla dzieci oraz własne siedem hektarów nad jeziorem. Wszystko to sprzyja doskonałemu i urozmaiconemu wypoczynkowi. Goście mogą skorzystać z całodziennego wyżywienia. Śniadania i kolacje są w formie szwedzkiego stołu. Zwyczajem jest tu poobiednia kawa i herbata przy domowym cieście.
Kuchnia w Sasku słynie z wybornego jedzenia. Podawane dania oparte są przede wszystkim na produktach z własnego ekologicznego gospodarstwa. Można zasmakować tu własnego wyrobu szynek, kiełbas, pasztetów, konfitur, mleka, twarogu, miodu. Nie brak na stole sezonowych darów natury, w które obfitują otaczające Sasek lasy. Serwowane są tu świeże jagody, maliny, jeżyny, a jesienią zebrane rankiem grzyby w różnej postaci. Właścicielom bliska jest idea slow food.

Pasją państwa Piórkowskich są konie. Jest ich tu ponad 50: wielkopolskich, trakeńskich i szlachetnej półkrwi. Wszystkie są zrównoważone, dobrze ułożone i przystosowane do pracy w rekreacji. Mieszkają one w gospodarstwie do samej starości otoczone troską, do dyspozycji mają nie tylko pastwiska, stajnię, siano i paszę, opiekę weterynaryjną i kowala, ale również… urlop.
Konie to doceniają i odwdzięczają się cierpliwie pracując z jeźdźcami na placu, radośnie galopując po leśnych duktach.

Tereny wokół Sasku Małego są stworzone do jazdy konnej – rozległe lasy, liczne jeziora, rzeki i łąki o miękkim podłożu. Po całej okolicy można poruszać się swobodnie i bezpiecznie, ruch samochodowy jest znikomy, a bliskość wody oraz widoki czynią to miejsce zupełnie wyjątkowym.