menu

Za wczasy w Tusinku zapłacisz bonem turystycznym

2020-09-03 21:01:11 (ost. akt: 2020-12-03 21:20:41)
Zajazd Tusinek to jednocześnie zagroda edukacyjna

Zajazd Tusinek to jednocześnie zagroda edukacyjna

Jednym z miejsc w powiecie szczycieńskim, który znajduje się na liście miejsc, w których za rodzinny wypoczynek zapłacicie bonem turystycznym jest Zajazd Tusinek w Rozogach. Jest to miejsce pełne atrakcji, smacznej kuchni i dobrego klimatu.

Położony na granicy Mazur i Kurpi „Tusinek”, to miejsce wyjątkowe. Spotykają się tu pasja tworzenia z wyjątkową tradycją regionu. Połączone w jedno sprawiają, że wystarczy raz przekroczyć jego próg, by ciągle chcieć więcej.

Rodzinną firmę stworzyli Teresa i Grzegorz Winiarek. Miłość do natury sprawiła, że postanowili zbudować coś, czym będą mogli dzielić się z innymi jednocześnie pokazując, że zdrowe nie musi być nudne. Wraz z upływem czasu rozbudowywali „Tusinek”, poszerzając jego ofertę o kolejne produkty.

Najbardziej znaną częścią tusinkowego gospodarstwa jest restauracja, z której wydobywają się kuszące zapachy. Była one również pierwszym etap szerszego przedsięwzięcia. Gotowanie dla gości zawsze opierało się na tradycyjnych recepturach oraz produktach sprawdzonego pochodzenia i wysokiej jakości. Ta staranność w doborze dostawców spowodowała, że właściciele postawili na rozwój gospodarstwa, do którego z restauracji idzie się lipową aleją. W taki sposób powstały w nim ogrody warzywne, z których produkty trafiają prosto do restauracji.

W gospodarstwie znajduje się również część hotelowa. Jest to przestrzeń, w której całe rodziny mogą schować się przed zgiełkiem wielkich miast, obcować z naturą i poznawać codzienność „Tusinka”. Możliwość pogłaskania zwierząt gospodarskich, czy buszowanie po warzywniaku sprawiają, że dzieci poznają prawdziwe oblicze życia na wsi i jest to dla nich niezapomniana przygoda.

Z pasji do tworzenia wyjątkowego jedzenia, w „Tusinku” zamieszkały kozy, z których mleka produkuje się tu naturalny ser. Wielokrotnie nagradzany na konkursach, cieszy się uznaniem klientów, którzy odwiedzając gospodarstwo chętnie zabierają go do domów.

Szacunek do tradycji oraz gości zaowocował włączeniem „Tusinka” do sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia, Mazury, Powiśle” oraz licznymi nagrodami w regionalnych i ogólnopolskich konkursach oraz rankingach. Restauracja została wyróżniona trzema gwiazdkami przez tygodnik „Polityka, Piotr Bikont i Robert Makłowicz docenili ją na łamach tygodnika „Newsweek”. „Tusinek” wpisano do elitarnego przewodnika „Gault i Millau”.

Dzisiaj w prowadzeniu rodzinnej firmy uczestniczy również syn założycieli Tomasz Winiarek, który w pracy opiera się na wartościach przekazanych mu przez rodziców.
Dzisiaj „Tusinek” obok smacznego obiadu w restauracji, oferuje rodzinne wczasy, organizację wydarzeń grupowych, zajęcia edukacyjne oraz produkty z gospodarstwa. Można tu również zorganizować bajkowy ślub w wiejskim klimacie.

Zajazd „Tusinek”
Grzegorz Winiarek
Ul. Kolonia 2
12-114 Rozogi
Restauracja tel.: 89 722 60 39
Gospodarstwo tel.: 89 722 65 90
e-mail: tusinek@tusinek.com.pl
www.tusinek.com.pl